الگوریتم-کبوتر-گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل و تاثیر آن بر رتبه سایت

الگوریتم کبوتر گوگل و تاثیر آن بر رتبه سایت

همانطور که می­ دانید گوگل از الگوریتم ­های مختلفی برای بررسی سایت ها  استفاده می­ کند. هدف اصلی این الگوریتم ­ها یافتن بهترین نتایج ممکن و قرار دادن آنها در اختیار کاربران است تا کاربران بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه ­ای که نیاز دارند برسند. یکی از جدیدترین الگوریتم ­ها، الگوریتم کبوتر گوگل است که تحول بسیار عظیمی در دنیای سئو و جستجو ایجاد نمود. اگر شما هم می ­خواهید با ساز و کار این الگوریتم بیشتر آشنا شوید، مطالعه مقاله زیر می ­تواند برای شما بسیار کمک نماید.

الگوریتم کبوتر چیست؟

الگوریتم­ های دیگر گوگل به دنبال پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با عبارت­ های جستجو شده هستند تا شما بتوانید دقیقا چیزی که می­ خواهید را پیدا نمایید. گوگل محتوا و کلمات مرتبط و فاکتورهای دیگر را بررسی می کند، سپس به سایت­ ها رتبه و امتیاز می دهد تا بهترین سایت در اولویت­ های اول به شما نمایش داده شود.

اما ساز و کار الگوریتم کبوتر گوگل با الگوریتم ­های دیگر به طور کامل تفاوت داشته و اساس آن توجه به موقعیت مکانی و جغرافیایی می باشد. در واقع زمانی که شما در عبارت مورد نظر خود نام یک مکان و موقعیت جغرافیایی را ذکر کرده باشید، الگوریتم کبوتر گوگل دست به کار می شود تا بهترین نتایج را برای شما به نمایش بگذارد.

الگوریتم کبوتر گوگل و تاثیر آن بر سئوی محلی

تصور کنید که شما برای اولین بار به شهر دیگری برای مثال تهران رفته ­اید و هیچ اطلاعاتی از فروشگاه ­ها یا رستوران ­های آن ندارید. ظهر است و شما به شدت گرسنه اید. چطور می ­توانید یک رستوان در نزدیکی منطقه­ ای که قرار دارید را پیدا نمایید؟ کافی است تلفن همراه خود را برداشته و برای مثال اگر در تجریش هستید، عبارت رستوران یا فست فود در تجریش را جستجو کنید. در این شرایط الگوریتم کبوتر گوگل به کمک شما آمده و نتایج مربوط به عبارت جستجو شده شما را همراه با آدرس و شماره تلفن در اختیار شما قرار می­ دهد.

سئوی محلی همانطور که از نام آن پیداست، بهینه سازی سایت بر اساس موقعیت مکانی می باشد. سئوی محلی یکی از مهم­ترین عوامل در موفقیت کسب و کار ها است. زیرا صاحب هر کسب و کاری به دنبال آن است که مشتریان واقعی خود را پیدا کرده و محصولات و خدمات خود را به آن­ ها معرفی نماید. هر چه بتوان خدمات و محصولات خود را به افرادی که در موقعیت جغرافیایی مورد نظر زندگی می­ کنند، معرفی کرد، احتمال موفقیت بیشتر خواهد بود.

الگوریتم-کبوتر-گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل چه تاثیری بر سئو سایت ­دارد؟

در این بخش از مقاله می­ خواهیم بدانیم که الگوریتم کبوتر گوگل چه تاثیرهایی بر خدمات سئو سایت و نمایش نتایج جستجو می گذارد؟ به طور کلی این نتایج را می­ توان در موارد زیر خلاصه نمود:

1. شخصی سازی نتایج جستجو

یکی از تاثیر های الگوریتم کبوتر گوگل بر نتایج جستجو شخصی سازی آن است، به عبارت دیگر، اگر کاربران عبارت رستوران در تجریش را جستجو کنند، رستوران ­های همان منطقه برای او نمایش داده خواهد شد. اما اگر کار تنها عبارت رستوران را جستجو کند چه نتایجی برای آن­ ها نمایش داده می­ شود؟

تا قبل از استفاده گوگل از الگوریتم زمانی که شما یک عبارت عمومی مانند رستوران را جستجو می ­کردید، ده­ ها سایت برای شما نمایش می داد که شاید تنها تعداد محدودی از آن­ها به شما نزدیک بودند. اما الگوریتم کبوتر گوگل حتی برای عبارت­ های کلیدی عمومی نیز دست به کار شده و سعی می­ کند بهترین نتایج را برای شما نمایش بدهد. برای مثال اگر شما کلمه رستوران را در تهران جستجو کنید نتایج آن با همین عبارت جستجو شده در کیش متفاوت خواهد بود و گوگل نتایج را شخصی سازی شده ­تر و البته مفیدتری را به شما نمایش خواهد داد.

2. تغییر در پک نمایش داده شده

پک همان بخشی است که در نتایج جستجو به شما نمایش داده شده و شما می­ توانید موقعیت مکانی و اطلاعات سایت مورد نظر را تنها با یک کلیک پیدا نمایید.

3. کمک به کسب و کار های محلی

همانطور که در بخش­ های بالا نیز به طور مختصر به آن اشاره کرده ایم، الگوریتم کبوتر در زمان کوتاهی توانست تحولی عظیم بر کسب و کارهای محلی ایجاد نماید. صاحبان کسب و کارهای مختلف به زودی دریافت اند که با بهینه سازی سایت خود برای الگوریتم کبوتر، می ­توانند تعداد کاربران خود را به شکل قابل توجهی افزایش داده و کسب و کار خود را توسعه بدهند.

جمع بندی

همانند دیگر الگوریتم ­های گوگل، الگوریتم کبوتر گوگل نیز به دنبال نمایش بهترین نتایج جستجو برای کاربران می باشد. این الگوریتم بیش از هر چیز دیگر بر موقعیت جغرافیایی تاکید دارد و نتایج را بر اساس آن به کاربران نمایش می ­دهد. در این مقاله با تاثیر الگوریتم گوگل آشنا شده ­ایم. همچنین می توانید برای مطالعه الگوریتم های دیگر نظیر الگوریتم گورخر گوگل کلیک کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *